Preview Mode Links will not work in preview mode

Dec 16, 2021

Díváte se na seriály? Znáte Narcos? A víte, kdo to byl Max Mermelstein? Trochu jiný pohled  v židovských souvislostech nabízí Eliáš v novém díle j-castu pod30.

Autor, střih, záznam zvuku: Eliáš Gaydečka

 

 

 


Dec 8, 2021

Avihai je původně z Haify, ale už několik let žije v Brně. Vystudoval Bezalel Academy of Art and Design a pracuje v kreativním průmyslu. Vydal dvě knihy pro děti a píše skeče pro izraelské komiky. V neposlední řadě také propůjčil hlas našemu Chanukovému bramboráčku. O tom, jak se mu...


Dec 1, 2021

O tom, proč a jak vznikla kuchařka Nebojte se gefilte fiš, podle čeho vybíraly recepty, co sami rády jí a jestli je židovství opravdu hlavně o jídle, si povídají autorky knihy Andrea Ernyeiová a Pavlína Šulcová.

 

Nahráno ve studiu Mr. Wombat

Postprodukce: Roman Štětina


Nov 17, 2021

Dede a Nitzan jsou street art umělci z Tel Avivu, kteří právě dokončili svojí druhou rezidenci v Praze. Kromě dvou murálů na Žižkově a jednoho v Holešovicích mají na svědomí také site specific v druhém patře Pražského kreativního centra. O čem je podle nich street art, bojí se výšek a jak se...


Nov 10, 2021

Věděli jste, že i na Netflixu můžete natrefit na řadu židovských tvůrců? Eliáš se v tomhle díle zamýšlí nad rozmanitou škálou toho, co nabízí Netflix a vy si můžete zpříjemnit večer nejen poslechem j-castu ale i sledováním jeho tipů.

 

Autor, střih, záznam zvuku: Eliáš Gaydečka